Čaje, cukroví a koledy vykouzlily vánoční atmosféru

Vánoce jsou obdobím radosti a obdarovávání. I my jsme chtěli potěšit ty, o které celý rok s láskou pečujeme. Seniory, kteří většinu času tráví život mezi čtyřmi stěnami, za okny svých domovů.

Oslovili jsme proto několik firem a objevili jsme tam lidi naladěné na stejnou notu. V předvánočním období se nám sešly sponzorské dary od několika společností a překvapení bylo na světě. Společnost Rohlik.cz nechala upéct pro každého našeho klienta krabičku s vánočním cukrovím, společnost Kofola ČeskoSlovensko věnovala balení různých čajů. Ke všemu se přidala i společnost HARTMANN se vzorečky krémů a mastí a pak už přišlo na řadu zabalení do sáčků a dárky byly na světě. Věřte, nevěřte, bylo jich více než 300 kusů a dostalo se na každého z našich stávajících klientů. Nevěřili byste, jakou radost udělá takový jeden malý dárek od srdce. Děkujeme všem, kteří přispěli k úsměvu na tvářích našich klientů.

Ale dárkem radost nekončila. 14 dní před Vánoci jsme se sešli s více jak desítkou našich klientů v kavárně NOVÁ HRA v Jeremenkově ulici. Pár klientů došlo na místo pěšky, ty ze vzdálenějších míst jsme dovezli autem. Salonek kavárny se brzy naplnil a místností se rozvoněla káva a úžasné zákusky. Personál byl příjemný a naši klienti byli dokonce obdarováni malým dárkem. Všichni si pochutnávali za tónů vánočních koled, které nám zazpíval Milan Fiala, frontman skupiny Karel Gott Cover Band. Vánoční atmosféru jsme dokreslili i výrobou jednoduchého svícnu, který si pak každý odnesl domů. A pak už se střídalo zpívání, povídání, různé hry s vánoční a zimní tematikou a odpoledne uteklo jako voda. O pár hodin později jsme se všichni vraceli domů s pocitem, že jsme si odpoledne báječně užili.

I oříšky pro Popelku byly tři, i nás čeká ještě rozlousknutí posledního, třetího oříšku. Na počátku ledna mohou naši klienti spolu s rodinnými příslušníky navštívit výstavu ve Žlutých lázních „Světla vyprávějí“. Vstupné máme od společnosti TAIKO jako sponzorský dar zcela zdarma. Moc děkujeme.  Čeká nás nejenom procházka pohádkovou krajinou plnou zářivých světýlek, ale i krátká plavba na voru, abychom si vše mohli prohlédnout i z hladiny Vltavy. K tomu všemu nám opět vánoční atmosféru připomene vánočními koledami i písněmi Karla Gotta Milan Fiala. Doufáme, že toto bude zážitek nejen pro naše klienty, ale i pro jejich rodinné příslušníky, kteří si budou moci společně připomenout kouzelnou atmosféru Vánoc.

Ještě jednou bych ráda poděkovala všem, kteří podpořili naši myšlenku udělat radost těm, kteří se většinou již ze svého života moc radovat nemohou. Naše díky patří společnostem:

  • Rohlik.cz
  • Kofola ČeskoSlovensko
  • HARTMANN
  • Taiko
  • Milanu Fialovi, frontmanu skupiny Karel Gott Cover Band
  • Sestřičkám Domácí péče společnosti MEDICON, a.s.
  • Adéle Pujmanové a Zuzaně Minx Řebíčkové za fotodokumentaci a pomoc při organizaci.

Moc se těším, že i v následujících letech budeme společnými silami dělat radost těm z nás, kteří jí mají v životě méně.

Stanislava Pujmanová, zdravotní sestra Domácí péče, MEDICON, a.s.

Medicon group